Domácnosť

Zabavte vaše dítě pomocí ubrouskové techniky

Venku panuje ošklivé počasí a vy nevíte, jak byste zabavili vaše ratolesti? Už máte dost kreslení či hraní na schovávanou a chtěli byste vyzkoušet něco nového a netradičního? A v nejlepším případě něco takového, při kterém může být vaše dítě kreativní? Vyzkoušejte ubrouskovou techniku! Vaše dítě se při ní nejen zabaví, ale dokonce vytvoří něco, co bude mít pro vás velkou hodnotu. Ubrousková technika ​​je velice jednoduchá a vaše dítě ji určitě hravě zvládne.

Kreativní práce s ubrousky díky ubrouskové technice

Ubrousková technika nabízí prostor pro kreativitu
Pomůcky na servítkovou techniku

K ubrouskové technice toho hodně potřebovat nebudete. Výsledkem však bude něco netradičního, což ocení nejen vaše děti, ale hlavně vy. Základem této techniky jsou ubrousky. Jejich výběr je jen a jen na vás. Pokud se rozhodnete pro jednobarevné, změníte pouze barvu předmětu, který jste se rozhodli zkrášlit. Pokud si však vyberete ubrousky s různými motivy, vytvoříte něco, co nenajdete v žádném obchodě. Kromě toho také budete potřebovat i předmět, který jste si zvolili za objekt své dekorace. Dekorovat lze prakticky předmět z jakéhokoliv materiálu. Nejčastěj se však dekorují:

  • výrobky ze dřeva: krabičky, šperkovnice, desky, krabice, dřevěné obaly nebo bedničky na ovoce, židle či drobný nábytek,
  • výrobky z porcelánu: šálky nebo talířky, případně větší porcelánové nádoby, jako například nádoba na čaj,
  • výrobky z papíru: papírové krabičky,
  • výrobky z keramiky: například květináče či talířky nebo šálky vyrobené vypalováním,
  • textilie: trička, tašky, prostírání na stůl, plátěné sáčky,
 • výrobky z ostatních materiálů: například konvičky nebo kbelíky, které jsou vyrobeny z kovu, svíčky nebo výrobky z polystyrenu.

Kromě ubrousků a předmětu, který se chystáte dekorovat budete potřebovat i pomocný materiál. Budou vám stačit větší nůžky, štětce různých velikostí, kterými budete nanášet akrylové barvy, houbičky na nádobí, sáčky nebo pečící papír. Důležitou součástí je také fén, díky kterému urychlíte proces schnutí barev.

Ubrousková technika a děti

Dekorování s vašimi dětmi budete díky ubrouskové technice radostí. S dítětem můžete společně vytvořit něco, co opravdu ocení – například židli do dětského pokoje nebo stojany na tužky. Základem jsou však pěkné ubrousky. Čím zajímavější motivy na ubrouscích budete mít, tím lépe. Chcete-li i vy pomocí ubrouskové techniky vytvořit něco netradičního, navštivte  https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete širokou nabídku kvalitních ubrousků, které při dekorování jistě oceníte. Vdechněte starým věcem nový dech díky ubrouskové technice i vy!