Zdravie

Bolest kloubů dnes není výsadou starších lidí

Se slovním spojením bolest kloubů si mnozí představí starších lidí. To však již v současnosti neplatí. V minulosti představovaly bolavé klouby výsadu starších lidí, ojediněle se stalo, že potrápila i mladších. Díky době a životnímu stylu, jaký žijeme můžeme pozorovat, že se nejeden náš známý, který skutečně nespadá do kategorie starších lidí stěžuje na to, že má s klouby problém. Věková hranice těch, jejichž začne bolest kloubů trápit v mladším věku se rapidně snižuje. Bolest kloubů je způsobena radou různých onemocnění.


Nejčastější onemocnění, které se spojují s bolestí kloubů


Předtím, než se dostaneme k onemocněním, které způsobují bolest kloubů, případně se s ní přímo spojují je třeba zmínit i to, díky čemuž bolest kloubů vlastně vzniká. Mezi dvě základní příčiny patří nesprávný životní styl a dědičnost. Nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nesprávná strava, nedostatek spánku či stres mají přímý vliv na zdraví našich kloubů. Pokud bolest kloubů trápila někoho z vaší rodiny, nemusí to však automaticky znamenat, že se na její příjezd musíte připravit i vy. Právě zdravou stravou, pohybem a vyrovnaným životem se jí dokážete vyhnout. Mezi nejčastější onemocnění, při kterých se bolest kloubů objeví patří následující:

Silná bolest kloubu na celem teleVirové onemocnění: nejčastěji se jedná o chřipku či horečku, které jsou způsobeny přítomností viru v lidském organismu, se kterými se tělo nedokáže vyrovnat. Průvodním jevem onemocnění způsobených virem je únava, bolest kloubů a hlavy či malátnost. Pokud však virus z lidského těla zmizí, vezme si s sebou i tyto průvodní jevy.

Artritida: řadí se mezi zánětlivé onemocnění kloubů, které je způsobeno různými bakteriemi či viry. Infekce se do těla nejčastěji dostává krví, při zranění prostřednictvím otevřené rány, která není ošetřena či dokonce operačním zákrokem. Mezi nejčastější příznaky patří zvýšená teplota, slabost a dlouhodobá únava. Průvodním jevem artritídy je i oteklý, zarudnutý, na dotek bolestivý a teplý kloub. Pokud i vy na sobě zpozorujete jeden z těchto průvodních jevů, návštěvu lékaře neodkládejte. Dalším typem artritidy je revmatoidní artritida, která představuje autoimunitní reakci organismu, kdy si lidský organismus tvoří protilátky vůči vlastním buňkám. Revmatoidní artritida představuje onemocnění, které je v mnoha případech dědičné a vyskytuje se nejčastěji u žen. Průvodním jevem jsou záněty drobných kloubů na ruce, zápěstí či kotníků. Není to však pravidlem – postiženy bývají i velké klouby.

 Kdy ještě klouby pobolívají?


Mnozí lidé na sobě odpozorovali, že jejich bolest kloubů trápí i při náhlé změně počasí. Mnozí dokonce dokáží radikální změnu počasí předem odhadnout díky svým kloubům. Chcete-li se o bolesti kloubů dozvědět více, navštivte stránky www.dacompharma.cz.